Polskie Stowarzyszenie Kyudo (PSK) powstało w 2012 roku jako organizacja reprezentująca środowisko Kyudo w Polsce. Pierwsze udokumentowane prezentacje Kyudo w naszym kraju miały miejsce w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku a w 1999 roku grupa 5 osób rozpoczęła regularne treningi Kyudo w Warszawie. Od 2004 działa sekcja Kyudo w warszawskim BUDOJO, którą na początku wspierał wiedzą i doświadczeniem pan Takashi Morimoto. Tam też powstał pierwszy w Polsce otwarty, pełnowymiarowy tor łuczniczy na którym wielu z nas stawiało swoje pierwsze kroki w Kyudo. Nadanie formalnego charakteru grupom trenującym tradycyjne łucznictwo japońskie miało miejsce w 2008 roku. Zarejestrowano wówczas kluby Kyudo we Wrocławiu, Łodzi i w Warszawie, w których regularne treningi prowadzone są do dzisiaj. Później na mapie klubów Kyudo w Polsce pojawiły się kolejne ośrodki – w Poznaniu i Krakowie. Treningi odbywają się także w Katowicach i Opolu a liczba osób trenujących przekroczyła 90.
Łucznicy z Polski są regularnie obecni na organizowanych w wielu krajach europejskich seminariach i turniejach, a także zdają egzaminy na kolejne stopnie Dan. W 2015 roku, reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Austrii. W 2017 Bogdan Mytnik został wicemistrzem Europy we Frankfurcie nad Menem a w Wilnie na Baltic Cup zajęliśmy drużynowo 2 miejsce. W 2019 na Baltic Taikai Polskę reprezentowały już dwie drużyny, które zajęły drugie i trzecie miejsce. Mistrzostwa Europy 2021 w Bourges, we Francji były wielkim sukcesem polskich łuczników – w turnieju indywidualnym Blanka Tomaszewska wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Europy, a zespół w składzie: Bogdan Mytnik, Anna Biwan i Krzysztof Haczek zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Europy.
Od 2008 roku, dzięki wsparciu instruktorów z Austrii i Niemiec, co roku odbywają się ogólnopolskie warsztaty Kyudo. Regularnie odwiedza Polskę główny nauczyciel Szkoły Insai nurtu Heki, Sensei Toshio Mori. W 2016 dzięki działaniom Fundacji Umemi – powołanej do życia przez grupę członków naszego środowiska, przyjechał do Europy Doktor Kiyomoto Ogasawara, 32. Głowa szkoły etykiety, łucznictwa i yabusame rodu Ogasawara. Sensei Ogasawara odwiedził Wiedeń, Kraków, Wrocław i Warszawę gdzie prowadził wykłady na temat Reiho a także prezentował tradycyjne ceremonie łucznicze Hikime oraz Oomato. W tym samym roku PSK we współpracy z Fundacją Przyjaźni polsko-japońskiej Nami z Wrocławia miało zaszczyt gościć delegację dwóch Hanshi 8. Dan, Sensei Hisayuki Toba oraz Sensei Kinichi Sawada. Goście wykonali Hitotsumato Sharei a wcześniej poprowadzili warsztaty Kyudo w których udział wzięli uczestnicy z Polski, Czech, Niemiec i Łotwy.
PSK od 2015 roku jest zrzeszone w Europejskiej Federacji Kyudo (EKF) a od 2018 w International Kyudo Federation.