W marcu 2008 r. z inicjatywy Tomasza Czujowskiego i Krzysztofa Caputy we Wrocławiu powstało Wrocławskie Stowarzyszenie Kyudo (WSK), liczące wówczas 17 osób, do których dołączyli w krótkim czasie kolejni pasjonaci łucznictwa japońskiego. Wielu z nas niewiele wiedziało o Kyudo, nie mieliśmy materiałów szkoleniowych, sprzętu, naszym dojo była sala balowa w Centrum Kultury „Zamek” w Leśnicy.
Pierwszym Prezesem Wrocławskiego Stowarzyszenia Kyudo był Tomasz Czujowski (1966 – 2009), doskonały organizator i wspaniały kolega, to on zaraził nas swoją miłością do Kyudo, to on zdobył pierwsze łuki, zapraszał kolegów z Łodzi i z Warszawy, aby wspierali nas podczas treningów i warsztatów, to on snuł plany zbudowania kyudojo.
W tym samym 2008 roku WSK zorganizowało ogólnopolskie Warsztaty Kyudo w Brzegu Dolnym, z udziałem Dietharda Leopolda i Christiana Ofenbauera z Wiednia, którzy na kolejne lata zostali naszymi nauczycielami i prowadzili seminaria w Obornikach Śląskich i w Sobótce.
Z okazji 10-lecia powstania WSK odbyły się warsztaty, które, jak dawniej, poprowadził Diethard Leopold (Kyoshi 6. Dan), uczczono pamięć Tomka Czujowskiego turniejem Kyudo i spotkaliśmy się przy tej okazji z przyjaciółmi praktykującymi i już niepraktykującymi.
Czas i miejsce było magiczne – Sobótka u stóp Góry Ślęży, w wigilię Nocy Świętojańskiej tuż po letnim przesileniu Nocy Kupały (zwanej sobótką).